מאמרים

ביטוח העולם

אנשים אוהבים להיות בטוחים. בטוחים בסביבת מגורם, סביבת עבודתם, בטוחים בהכנסה הכספית שלהם, בטוחים ביציבות הזוגיות שלהם (במידה ויש אחת כזו בבעלותם), בטוחים במצב הבטחוני של מדינתם ועוד ביטוחים והבטחות רבות ומרובות. ישנם דברים בחיים לכבודם הומצאו כל מיני דרכים רבות ומרובות לבטח, כשלעיתים נדמה שזה פולש כבר למחוזות דמיוניים או מופרעים של רצון לשליטה ופחד מאובדן.

זה לא שלהעדיף שמשהו לא ילך לאיבוד זהו דבר מוזר או שלילי באיזושהי צורה, זה הפחד המשתק (גם אם קטן מאוד, הוא שם, ומשפיע) אשר עולה באדם ברגע שהוא מרגיש שיש בבעלותו משהו שחשוב לו עד מאוד לקיומו והלך חייו ולכן אסור בתכלית האיסור שהוא יאבד את זה. מה שהביטוח נותן לאותו אדם זה את הביטחון בכך שגם אם הוא כן מאבד או שדבר מה קורה לאותו פריט או עצם יקר ערך, הוא יקבל העתק מדויק של הדבר מאחר והוא ביטח את הפריט האבוד.

נשמע מוכר? ודאי שכן, כנראה שאין כיום אדם בעולם שאין לו ביטוח כלשהו בצורה כזו או אחרת. תריסים, הדפסה על חולצות, רכב, פלאפון ועוד חפצים והמצאות רבים בהם בני- אדם משתמשים ניתנים ומולצים בחום לביטוח. לעשות בימים אלה ביטוח נדמה ומוצג כהכרח לפחות כמו עצם הרכישה של הדבר עצמו. בלי מחשבות על האם כדאי לבטח, האם יש בכלל סכנה לדבר, וגם אם כן, האם טוב שלכל דבר בעולם ישנה תעודת ביטוח המחליפה אותו באחר?

המשך מאמר