מאמרים

לבטח הכל ולישון בשקט - חלק II

אולי פילוסופיה בגרוש אולי שטחית לחלוטין, אבל אני למוד ניסיון. לא תמיד הייתי כזה, כבר הצלחתי ליפול ולקום לפחות פעמיים. הייתי באיגרא רמה ונפלתי לבירה עמיקתה, כמו שאומרים. בעסק של הקמת בריכות שחייה למשל יש המון מרווח לקחת כסף לכיס אבל גם המון מקומות שאפשר ליפול בהם.

אני נמנעתי מלבטח כנגד כוחות טבע ונאלצתי להתחיל מחדש עבודת בנייה שנהרסה כתוצאה מרעידת אדמה. החוויה המפוקפקת עלתה לי לא פחות מכמה עשרות אלפי דולרים באופן מיידי וכמובן נאלצתי לשלם שוב לפועלים, לחומרים לקנות מדבקות ועוד אביזרים ששימשו אותי וירדו לטימיון.
בכל שנה אני מבוטח בכמה וכמה סוגי פוליסות בכמה חברת ביטוח שונות. אני מאמין שעדיף לפזר את הסיכון והסיכוי ולא לרכז את הכל תחת קורת גג אחת. הביטוח שהכי חשוב לי הוא ביטוח החיים. החלטתי שאני לא אותיר אף אחד מילדי או את אשתי חשופים וללא כסף גם אם הגרוע מכל ייתרחש.

ביטוח חיים שתפרתי לעצמי מאפשר לי להמשיך בעבודתי ובתחביבי האתגריים מבלי לחשוש שאני עושה מעשים בלתי אחראים. בעוד אני מסתובב בדרכים, נוסע לסקי ומתעסק גם בעבודה פיזית שאינה מבוטלת, כספי הביטוח המוקדים על שמי ידאגו לצאצאי לפחות ברמה הכלכלית. עכשיוהנותר לי רק למצוא דבר מה שיבטיח אותם גם מבחינה נפשית...

חזרה לחלק ראשון