מאמרים

לבטח הכל ולישון בשקט

אני נוהג לעשות ביטוח על כל דבר שיש לי בחיים ועל כל דבר שאני עושה. הבנתי כבר מזמן שאסור לי להשאיר שום דבר לידי הגורל כי אני מאמין שהגורל הוא סטטיסטיקה שתמיד מתיישרת בסוף ולכן אם הגורל חייך אליי ( ולשמחתי הוא חייך לא מעט ), מספר פעמים בעבר, אני בטוח שהסטירה שלי עומדת להגיע. כך לפחות המתמטיקאים טוענים. הכל סטטיסטיקה והסתברות.

במה הדברים באים לידי ביטוי בעצם? אני מתעסק לפרנסתי בבנייה והפיתוח נוף, כולל הקמת גנים ציבוריים, פיתוח דרכי גישה וחפירות קרקע ועפר כולל הקמת בריכות שחיה. אצלי הכל מבוטח. מארגז הכלים של התפסנים, דרך ציוד מכני הנדסי ועד ביטוח חיים לגבי כל מי שייכנס כעובד או כאורח לאתר הבנייה שנמצא תחת אחריותי. כמובן שיש גם ביטוחים לרכבים וביטוחים למקרים שלא אוכל להשלים את העבודה מסיבה כל שהיא או שלא אוכל להחזיר לבנק כסף שלוויתי לצורך אחד הפרוייקטים. וזה פשוט מוכיח את עצמו, אני לא מפחד לעשות שום דבר שיכול לעזור לעסק שלי לרוץ קדימה, אני מפרסם. משווק, תולה מדבקות ולוקח סיכונים, אני פשוט מרגיש שיש לי גב ואני לא מפחד ליפול.

תובנות שכאלה מגיעים אליהן מתוך חוכמה עצמית או מתוך ניסיון. הניסיון שלי לימד אותי כי עם ביטוח שנעשה בחכמה עם חברות הביטוח המובילות אפשר לשפר את ההישגים העסקיים כי אתה לא מרגיש חשוף, אתה פחות שואל את עצמך ברובד האישי מה יהיה?

המשך מאמר